Název Rottal byl zvolen s ohledem na dřívější panství Rottalů v této oblasti a současně tak, aby byl dobře vyslovitelný i pro jinojazyčné hosty.

Hotel poskytuje luxusní ubytování ve 37 dvoulůžkových pokojích, které jsou rozděleny do tří kategorií, a to: Economy, Standard, Business – pokoje se liší svou velikostí a samozřejmě cenou, jsou nekuřácké. Všechny pokoje jsou dány do stejného stylu (stejný nábytek, stejný design) jediné, co je odlišné je rozloha pokojů. Mají vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), WI-FI připojení k internetu, TV , klimatizací, centrálním řízením teploty). Hotel je kompletně bezbariérový, má 1 bezbariérový pokoj, a proto se zde mohou ubytovat i osoby se zdravotním handicapem.

Nyní je hotel tříhvězdičkový, má 6 etáží, 1. - 3. etáž slouží společnosti SMO, jsou zde vybudovány kanceláře.

Hotel má velmi dobrý zabezpečovací systém. Parkoviště se nachází přímo před hotelem a je střeženo kamerovým systémem, na noc se zamyká .  Je zde také možnost bus parkingu na parkovišti za hotelem. Interní zabezpečení je čipové to znamená, že host se dostane pouze ven a do svého pokoje. Při příchodu host obdrží čip a tím si otvírá dveře po hotelu a také ovládá výtah. Bezpečnostní systém je výborný v tom, že host se dostane pouze do míst jemu určených.

Hotel také nabízí možnosti školení. Má dvě velmi krásné a kvalitně vybavené školící místnosti. První školící místnost tzv. VIP zasedací místnost poskytuje prostor pro 8 – 10 osob. Je vybaven dataprojektorem, připojením k internetu, telefonem,klimatizací.

Druhá školící místnost je mnohem větší. Dovoluje kapacitu 40 – 50 osob. Její vybavení tvoří: připojení k internetu, dataprojektor, plátno, kopírka,  telefon,  flipchart, plazmová širokoúhlá televize, scannerem a klimatizací. Místnost je opticky rozdělena na dvě poloviny, kdy jedna polovina je vybavena PC a druhá nikoli. Zde je také možnost využití místnosti jako kina, jelikož stoly se dají skládat.

Hotel přijímá platební karty a je zde možnost platit v měně EURO a americkými dolary.

divider-with-gradient